Gemeente voert huisvuilpas in

Per 1 maart 2023 wordt in onze gemeente de huisvuilpas ingevoerd. Met de pas kunnen bewoners grof huishoudelijk afval naar het afvalbrengstation brengen. De registratie per postcode vervalt daarmee.
In gemeenten die de huisvuilpas gebruiken, zoals bijvoorbeeld Leeuwarden en Assen, wordt gemiddeld 34 kg per inwoner per jaar aan grof huishoudelijk afval aangeboden. In onze gemeente is dat nu 75 kg. Wethouder Mirjam Wijnja: “Dat komt door zogenaamd ‘afvaltoerisme’. We zien dat vooral bij mensen die niet in onze gemeente wonen. Ze gaan naar een van de afvalbrengstations, noemen een willekeurige postcode van binnen de gemeente en brengen hun grofvuil. Met de invoering van de huisvuilpas willen we dit aanpakken.” Lees meer in de brief aan de raad.

glimmen.net: sinds 2006 dagelijks nieuws over en voor het Groningse dorp Glimmen.